Alchemilka obyčajná a účinky

Latinský názov: Alchemilla vulgaris

Alchemilka

Alchemilka pomáha ženám s mnohými gynekologickými problémami. Ide teda o prírodnú alternatívu rôznych chemických liečiv. Podľa mnohých výskumov sa pritom jedná o skutočne účinnú pomoc. Alchemilka, ale vie pomôcť s liečbou rán, prietrže či žalúdočných vredov, viac v článku …

Výskyt: táto rastlina je značne rozšírená. Rastie ako v nížinách, tak v horách, a to najmä na lúkach, pasienkoch, na okrajoch lesov, u ciest či potokov. Nájsť ju možno takmer po celom území Európy, ale aj v Ázii či v určitých častiach Severnej Ameriky.

Opis a účinné látky: alchemilka obyčajná patrí do čeľade ružovitých. Jedná sa o vytrvalú bylinku, ktorá má dlhý podzemok a polkruhové listy. Stonka je vysoká 10 až 30 cm a kvety sú žltozelené. Väčšinou pritom kvitne v období od mája do septembra. Medzi účinnými látkami je nutné vymenovať triesloviny, silice, horčiny, vitamín C a kyselinu salicylovú.

Užitočné časti: zbieraná je predovšetkým vňať a listy, ktoré možno sušiť a používať ich po celý rok.

Účinky alchemilky ocenia predovšetkým ženy

Alchemilka pomáha ženám s mnohými gynekologickými problémami. Ide teda o prírodnú alternatívu rôznych chemických liečiv. Podľa mnohých výskumov sa pritom jedná o skutočne účinnú pomoc.

  • Účinky na maternicu. Alchemilka pôsobí na tento pohlavný orgán naozaj blahodárne. Naviac je popísaný jeho pozitívny vplyv proti výskytu myómov maternice (nezhubných nádorov). Túto komplikáciu pritom dokáže tiež potláčať, ak sa už vyskytne.
  • Menštruačné problémy. Rastlina vie pomôcť aj pri nepravidelnej menštruácii a tiež v prípadoch, ak sa nedostaví cyklus vôbec (tzv. Amenorea).
  • Obdobie tehotenstva. Ďalším významným účinkom alchemilky je, že dokáže pomáhať s udržaním plodu (prevencia potratu) a pozitívne účinkuje pri vyhřeznutí maternice. Použitie sa odporúča aj v období šestonedelia, a to aj po ťažkom pôrode.
  • Ďalšie gynekologické účinky. Alchemilka môže pomôcť ženám v dobe klimaktéria. Uplatnenie navyše nachádza aj pri komplikáciách s gynekologickými výtokmi či zápaly.
    Alchemilka pre celú rodinu

Alchemilka vie pomôcť s liečbou rán, prietrže či žalúdočných vredov. Odporúčaný je aj pri nespavosti, obezite, cukrovke alebo epilepsiu. Navyše posilňuje celkovú telesnú výkonnosť, a to aj u detí, ktoré fyzicky neprospievajú. Z toho jasne vyplýva, že užívanie alchemilky nemá žiadne vedľajšie účinky. Trápi Ak vás teda niektorý z týchto problémov, rozhodne si ho kúpte či vypestujte.

Zdieľanie príspevku cez sociálne siete:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*