Dubové kvapky – ochrana kože a sliznice

Vyskúšajte ich silu!

[dropcap]H[/dropcap]Hoci nie sú tzv. „Dubovky“ liekom v pravom slova zmysle, majú veľmi zaujímavé účinky. O čo sa ale vlastne jedná? Mohlo by sa síce zdať, že ide predovšetkým o prípravok z duba, v skutočnosti však tieto kvapky obsahujú extrakt z rôznych bylín. účinné látky (triesloviny čiže taníny) pritom reagujú s bielkovinami, ktoré zrážajú. Následkom toho sťahujú povrch kože či sliznice a majú tiež čiastočne protizápalové a dezinfekčné účinky. Hodia sa preto na použitie pri rôznych poraneniach, ale v týchto prípadoch sa ich uplatnenie nevyčerpáva .. .

Jednotlivé účinky dubových kvapiek

Dubové kvapky sú nepostrádateľným vybavením nielen v domácej lekárničke, ale aj na cestách. Ich využitie je totiž vskutku široké. Vzhľadom na vyššie uvedené neprekvapí, že môžu pomôcť vám aj vašim blízkym v prípade mnohých ťažkostí, a to od ošetrenia otvorených rán až po efektívne vysporiadanie sa s vírusmi, baktériami alebo plesňami.

  • Hojenie drobných poranení. Častým problémom (najmä u detí) sú rozličné menšie zranenia, ktoré sú spôsobené ostrými predmetmi, ale aj bodnutím hmyzu (vrátane kliešťov) a pod. V týchto situáciách sú práve „dubovky“ neoceniteľným pomocníkom.
  • Iná postihnutia pokožky. Koži si možno poraniť mnohými spôsobmi. Či už sa jedná o odreniny alebo popáleniny, použitie dubových kvapiek je opäť naporúdzi. To platí aj pri rôznych vyrážkach, akné, ale tiež pri výskyte nepríjemných plesniach.
  • Problémy v ústnej dutine. Ak dôjde na komplikácie ako afty či zápaly ďasien, prípadne vás sužujú bolesti zubov alebo paradentóza, znovu môžu „nastúpiť“ dubové kvapky. Vypláchnutie ústnej dutiny vám totiž môže výrazne uľaviť.
  • Problémy pri nástupe choroby. Poznáme to všetci – upchatý nos či bolesť v krku sú väčšinou príznaky nastupujúceho ochorenia. Zase však môžu pomôcť „dubovky“, ktoré sú navyše účinné aj pri chrapotu alebo angíne.
  • Ďalšie pozitívne vplyvy. Dubové kvapky je možné vytiahnuť z lekárničky aj pri ďalších ťažkostiach. Za všetky menujme aspoň zápal stredného ucha alebo hemoroidy, teda opäť bolestivé problémy, ktorých rýchle riešenie je vhodné.

Zdieľanie príspevku cez sociálne siete:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*