Vyskúšajte 5 obľúbených bylinkových čajov

[dropcap]B[/dropcap] Bylinné čaje majú veľmi priaznivý vplyv na naše zdravie – prinášame vám 5 obľúbených bylinných čajov napríklad proti únave, nervom, stresu, nadúvanie, či pre zlepšenie spanie. Využite výhody a priaznivých účinkov čajov na vaše telo a myseľ.

1. Harmančekový čaj

Harmanček je bylinka, ktorá sa používa na prípravu čajov po celom svete. Harmanček upokojuje žalúdok a zmierňuje nadúvanie a zažívacie ťažkosti. Harmanček tiež upokojuje myseľ a pomáha ľuďom relaxovať a vysporiadať sa lepšie s ich stresom a námahou. Pozor len na to, že niektorí ľudia sú na rumanček alergickí a preto nemôžu čaj užívať.

Harmančekový čaj je vhodný pre ľudí, ktorí majú problém so spaním, ideálne je vypiť jednu šálku harmančekového čaju pred spaním. Ľudia, ktorí len ťažko zaspať mali vypiť šálku harmančekový čaj pred spaním, ako je známe harmanček je ideálny bojovník proti nespavosti – uvoľňuje telo aj myseľ a umožňuje vám prirodzene zaspať.

2. Zázvorový čaj

Zázvor je budič a stimulátor. Pitie zázvorového čaju stimuluje a upokojuje tráviaci systém. Zázvor poťažmo zázvorový čaj sú vhodné ako pomoc pre ľudí, ktorí zažívajú nevoľnosť. V niektorých krajinách je tiež zázvor využívaný pre svoje protizápalové účinky.

[box type=’success ‚ height=’55px‘]„Bylinné čaje majú veľmi priaznivý vplyv na naše zdravie, využite výhod a priaznivých účinkov čajov na vaše telo a myseľ“. [/box]

3. Mätový čaj

Mäta je voňajúce bylina po pepermint, mäta je využívaná ako upokojujúci nápoj. Peppermint pomáha lepšiemu tráveniu potravín a tiež znižuje nadúvanie a zažívacie problémy. Šálka ​​mätového čaju uľaví pri nevoľnosti a zvracanie. Ak máte pálenie záhy, nepite mätový čaj, pretože to by mohlo zhoršiť váš zdravotný stav. Žuvanie mätových lístkov tiež pomáha k dočasnému osvieženie dychu. Ostatné zdravotné prínosy pitie čaju sú zníženie bolesti svalov a chronických bolestí, a zápchy. Mierne tiež pomáha pri kašli, astma a ako zníženie stresu.

4. Šípkový čaj

Šípky sú plody ruže a sú jedným z najlepších rastlinných zdrojov vitamínu C, B a karoténu, čo je dôležité pre imunitný a nervový systém, kožu, tkanivo a podporuje funkciu obličiek. Šípkový čaj je vhodný aj proti jarnej únave. Najmä vďaka tomu, že šípky je jedným z najbohatších zdrojov vitamínu C, odporúčame tento čaj v období chrípok.

5. Medovkový čaj

Medovka lekárska je krásne voňavá a odporúčame ju piť ako veľmi účinný čaj na upokojenie nervov a proti úzkosti. Studený medovkový čaj pomáha zmierňovať opary alebo genitálne vredy spôsobené vírusom herpes. Zmiešajte listy medovky s valeriánou na liečbu úzkosti, stresu a nespavosti. Medovka obsahuje niekoľko vlastností, ktoré regulujú funkciu štítnej žľazy. Medovka po zmiešaní s mätou môže upokojiť podráždený žalúdok, upokojí tráviaci trakt a znižuje nadúvanie. Pite tiež čaj z medovky, ak trpíte bolesťou nervov, dokáže tiež posilňovať pamäť a mozgové funkcie.

Zdieľanie príspevku cez sociálne siete:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*