Zázvorový čaj – 8 dôvodov prečo ho pravidelne piť

Užitočný pomocník pri mnohých problémoch

V zime a chlade sa nič nevyrovná dobrej a teplej šálke zázvorového čaju. So svojimi vysokými hladinami vitamínu C, horčíka a ďalších minerálov je zázvor veľmi prospešný pre naše zdravie. Akonáhle už máte hotový zázvorový čaj, môžete doň pridať mätu piepornú, med alebo citrón a mierne tak zmeniť chuť zázvoru v prípade, že práve nie ste fanúšikmi jeho chute. Tu je ale 8 dôvodov, prečo by ste mali tento upokojujúce nápoj pravidelne piť.

Zmierňuje nevoľnosť

Ak sa vám pri lodnej alebo automobilovej doprave robí zle, môžete niekoľko hodín pred cestou po (u) žiť zázvor. Opäť by vám mal pomôcť. Pitie šálky zázvorového čaju môže pomôcť zabrániť nevoľnosti a zvracaniu spojených s kinetózou. Môžete tiež piť šálku čaju pri prvom náznaku nevoľnosti a zmierniť tak symptómy.

Zlepšuje proces trávenia a zmierňuje žalúdočné problémy

Zázvorový čaj, je tiež užitočný pre zlepšenie trávenia a zvyšuje vstrebávanie prijatej potravy. S pomocou zázvoru sa je možné zbaviť plynatosti, pálenia záhy či grgania, ale jeho konzumácia sa často odporúča aj pri zvracaní.

Zmiernenie zápalu

Zázvor obsahuje protizápalové látky, ktoré z neho robia ideálny domáci liek na tíšenie bolesti svalov a kĺbov. Pitím zázvorového čaju, môžete tiež pomôcť k obmedzeniu zápalov kĺbov.

Pôsobenie pri prechladnutí a chrípke

Nádcha a kašeľ nie sú práve príjemné, ale práve zázvor s nimi dokáže účinne bojovať. Prehreje, uvoľní upchatý nos a celkovo dokáže negatívne účinky prechladnutia a chrípky potlačiť.

Zlepšuje krvný obeh

Vitamíny, minerály a aminokyseliny zázvorovom čaji môže pomôcť obnoviť a zlepšiť krvný obeh. Zázvor môže tiež zabrániť ukladaniu tuku v tepnách, čo pomáha predchádzať infarktu a mŕtvici.

Zmierňuje menštruačné problémy

Tento čaj je dobrý pre všetky ženy, ktoré trpia menštruačnými kŕčmi. Skúste namáčať uterák v teplom zázvorovom čaji a priložiť ho na spodnú časť brucha. To môže pomôcť zmierniť bolesť a na uvoľnenie svalov. Môžete tiež v prípade problému piť zázvorový čaj s medom.

Posilňuje imunitu

Zázvorový čaj môže pomôcť posilniť vašu imunitu vďaka vysokému obsahu antioxidantov.

Pomáha znižovať stres

Zázvorový čaj má upokojujúce vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znížiť stres a napätie.

Príprava zázvorového čaju: čerstvý zázvor možno jednoducho nakrájať na plátky, potom zaliať horúcou vodou a vylúhovať. Výsledný nápoj môžete dochutiť lyžičkou medu, prípadne citrónovou šťavou.

Zdieľanie príspevku cez sociálne siete:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*